Yabancı Dil Sınavı

Uluslararası Değişim Programları Yabancı Dil Sınavı Uygulama Usul ve Esasları için tıklayınız.

Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından duyurulan Yabancı Dil Sınavı ESTÜ Sınav Hizmetleri Birimi tarafından hazırlanır ve uygulanır. Bu sınavdan alınan skor Birimimiz aracılığıyla organize edilen değişim programlarına başvuruda kullanılabilir. Yılda iki kez düzenlenen yabancı dil sınavı duyuruları web sayfası, afişler ve çeşitli sosyal medya araçlarıyla yapılmaktadır. Katılmak isteyen öğrencilerin başvuru dönemlerinde online sistem aracılığıyla başvuru yapmaları gerekmektedir.

Uluslararası Değişim Programları Yabancı Dil Sınav Notu 2 yıl geçerlidir.

DİKKAT: Öğrenim hareketliliği başvuru sürecinde kabul ettiğimiz yabancı dil sınav türlerinin kabul mektubu alma aşamasında karşı kurum tarafından kabulü konusunda tarafımız herhangi bir garanti vermemektedir. Öğrenim hareketliliği başvuru süreçlerinde tercih etmek istenilen kurumların dil bariyeri olup olmadığının öğrenci tarafından kontrol edilmesi ve ona göre tercih yapılması önerilmektedir.

Programlara başvuruda bu yabancı dil sınavının yanı sıra başka sınavlara da tanınma verilmektedir. 

Adım Adım Başvuru

  • Başvuru tarihleri içerisinde eskisehir.edu.tr uzantılı e-posta adresiniz ile Erasmusport yazılımına üye olunuz.
  • TC Kimlik numaralı e-posta adresleri sistem tarafından kabul edilmemektedir. E-posta adresiniz örnekteki gibi olmalıdır.
    • "aornek@eskisehir.edu.tr"
  • "Sınav Başvurularım" sekmesinden başvurunuzu yapınız.